Kilka sposobów na udekorowanie ciasta

Kilka sposobów na udekorowanie ciastaW zasadzie moglibyśmy powiedzieć, że sposobów na dekorację ciast jest równie wiele, jak tych, którzy się tym zajmują. Każdy ma bowiem inną inwencję twórczą i może pochwalić się innymi zdolnościami plastycznymi. Przedstawimy wam jednak tutaj kilka prostych sposobów na dekorowanie ciast, niezależnie czy są to ciasta świąteczne, urodzinowe torty, czy też wypieki przygotowane na inną specjalną okazję.

Jeśli nie masz wielkiego doświadczenia w dekoracji ciast, a to ma trafić na stół, gdzie zasiada wielu gości i nie koniecznie jest to sama rodzina, na pewno nie powinnaś eksperymentować. Tutaj najlepiej sprawdzą się gotowe ozdoby, które kupimy między innymi w cukierni. Jeśli nie znajdziesz w nich ozdób związanych z daną uroczystością, postawić możesz jeszcze na sklepy internetowe, choć oczywiście tutaj zakupu takiej ozdoby musisz dokonać kilka dni wcześniej, uwzględniając czas dotarcia przesyłki. Przykładowym sklepem, który ma ogrom takich dekoracji na każdą okazję jest sklep www.tortoweozdoby.pl.

Jeśli przygotowujesz ciasto dla najbliższych, chcesz poeksperymentować, lub masz już w takich dekoracjach doświadczenie, zabierz się za to osobiście. Przy bardziej skomplikowanych dekoracjach na pewno będzie nam niezbędna szpryca cukiernicza, dzięki której równomiernie rozprowadzimy lukier, masę lub barwnik spożywczy na całej powierzchni ciasta.

Nieco bardziej skomplikowane będą dekoracje, do których użyjemy kandyzowanych kwiatów. W tym przypadku świeże kwiaty wymocz w roztrzepanym białku, połóż na blasze pokrytej pergaminem, posyp cukrem pudrem i susz przez około pół godziny. W ten sposób osobiście stworzysz piękną dekorację.

Nie odchodząc zbytnio od tematyki kwiatów, równie dobrze postawić możemy na marcepanowe róże. Tutaj niezbędne będą masa marcepanowa i czerwony barwnik spożywczy. Z pewnością wielu z was zastanawia się, gdzie takie produkty można kupić? Otóż daleko szukać nie musicie, bo takie barwniki syntetyczne znajdziemy w dobrze wyposażonych sklepach spożywczych lub supermarketach.

This article has 3 Comments

  1. Te kandyzowane kwiaty to jednak nie taka prosta sprawa. To już dla doświadczonych kucharek. Dla mnie wyszło za trzecim razem.

  2. Nie wiem, po co zaprzątać sobie głowę takimi dekoracjami osobistymi skoro można je kupić gotowe i na pewno będą lepsze od tych wykonanych samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *