Jak dekorować ciasta?

Jak dekorować ciasta?Ciasto to podstawowy element menu każdego rodzinnego przyjęcia. Większość kobiet za wypiek ciast zabiera się osobiście, choć nie brak również i tych, które stawiają na piekarnie. Dzieje się tak najczęściej w przypadku tortów, które kupowane są na urodziny, rocznice, itp. Jednak żadne ciasto nie zrobi wrażenia na naszych bliskich, jeśli nie będzie odpowiednio udekorowane. Jak w związku z tym zabrać się za dekorację ciast i co najlepiej jest do tego wykorzystać?

Zacznijmy od tego, że dekorowanie ciast jest znacznie prostsze, aniżeli mogłoby się nam wydawać. Najlepiej jest do tego wykorzystać zwykłą kruszonkę, czy też czekoladę. W innym przypadku możemy postawić na gotowy lukier plastyczny, czy też przygotowane przez specjalistów ozdoby cukiernicze. Wszystko zależy od naszej pomysłowości, kreatywności i oczywiście zawartości portfela, choć powiedzmy sobie szczerze, że za udekorowanie jednego czy dwóch ciast nie zapłacimy zbyt wiele. Pojedyncze ozdoby na ciasto kupić możemy już za 20-30 złotych. Jeszcze taniej wyjdzie zakup kruszynki czy też czekolady, przy których musimy jednak wykazać się inwencją twórczą.
Niezależnie od wszystkiego, na pewno warto stawiać na takie ozdoby. Tym bardziej że dziś mamy je na wyciągnięcie ręki. Pamiętajmy jednak, aby z nimi nie przesadzać. Przede wszystkim muszą nawiązywać do uroczystości, z którą się wiążą. Dlatego też na ciastach świątecznych ni jak nie sprawdzą się ozdoby urodzinowe i na odwrót. Jeśli mielibyśmy zdecydować się na takie ozdoby, lepiej jest z nich całkowicie zrezygnować i postawić na kolorową kruszonkę.

This article has 1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *